Aplikacja ProviGO (Provident) – recenzja, opis, opinie użytkowników

provigo

Korzystając z pożyczek online warto  wybierać nie tylko atrakcyjne cenowo, ale też wygodne rozwiązania. Z pewnością do grona firm pożyczkowych wychodzących naprzeciw oczekiwaniom klientów należy Provident. Pożyczki w Provident charakteryzuje spory wachlarz dostępnych produktów. Dopełnieniem jest przyjazna aplikacja mobilna ProviGO. Dziś zajmiemy się właśnie nią. Sprawdzimy, czy aplikacja Providenta spełnia swoje zadanie. Jakie funkcjonalności posiada ProviGO? Czy korzystanie z niej jest wygodne i jakie są opinie na temat tego programu? Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

ProviGO – aplikacja mobilna Provident

Aplikacja ProviGo przeznaczona jest dla klientów pożyczki Provident. Dzięki niej możemy wygodnie zarządzać posiadanymi produktami i usługami. Najczęściej są to pożyczki na raty i chwilówki online. Na stronie Providenta znajdziemy informację o tym, że ProviGO działa szybko, prosto, wygodnie i bezpiecznie.Czy jest tak w rzeczywistości? Wiele opinii o aplikacji , które znaleźliśmy w sieci potwierdza te informacje.Aplikacja mobilna Providenta jest nowoczesna i działa bezproblemowo na różnych urządzeniach mobilnych.

Jak pobrać aplikację mobilną Provident?

Aplikacja ProviGO jest dostępna na wszystkie nowoczesne smartfony. Bez trudu znajdziemy jej wersje zarówno na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, jak i na iPhone i iPad.

Dostępne wersje ProviGO:

Ściągnięcie i instalacja obu wersji są zupełnie darmowe. Korzystanie z aplikacji Provident także nie wymaga dodatkowych opłat.

Na jakich urządzeniach działa ProviGO?

W przypadku smartfonów i tabletów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android, obsługiwana wersja oprogramowania to Android 5.0 lub nowszy. W przypadku telefonów iPhone i tabletów iPad  musimy posiadać system operacyjny iOS w wersji 9.3 lub nowszy.

Co można zrobić w aplikacji ProviGO?

Aplikacja mobilna Provident to w pełni funkcjonalne narzędzie do obsługi produktów tej firmy pożyczkowej. Wchodząc do aplikacji mamy dostęp do aktywnych pożyczek. Zarządzanie swoją pożyczką jest wygodne. Wystarczy jedno kliknięcie, aby zobaczyć aktualne saldo pożyczki. Możemy też szybko sprawdzić datę najbliższej spłaty pożyczki. W ProviGO zobaczysz też pozostałe dane pożyczki w Provident.

Możliwości opisywanej aplikacji mobilnej nie kończą się na dostępie do szczegółów pożyczki. Klienci tej firmy otrzymują też dzięki niej dostęp do oferty ubezpieczeń Provident. W ProviGO sprawdzisz, jakie są szczegóły posiadanego ubezpieczenia. Dzięki programowi możesz korzystać z usług medycznych, m.in. znajdziesz najbliższą placówkę medyczną współpracującą z Providentem.

Opisywana aplikacja daje też dostęp do oferty Providenta. W aplikacji możesz więc szybko sprawdzić, jakie propozycje dla Ciebie ma ta firma pożyczkowa. Szukając najlepszej opcji, porównaj je z naszym rankingiem pożyczek i kredytów. Uwzględniliśmy tam aktualne oferty wielu firm pożyczkowych wraz z dostępnymi promocjami.

Aktywacja aplikacji ProviGO

Aby korzystać z aplikacji mobilnej Providenta, należy przede wszystkim pobrać ją na swoje urządzenie mobilne. Zwykle to smartfon lub tablet pracujący pod kontrolą jednego z dwóch systemów operacyjnych: Android lub iOS. Po ściągnięciu i zainstalowaniu aplikacji, należy aktywować aplikację. Mamy dwa sposoby, aby to uczynić:

  • samodzielna aktywacja aplikacji
  • aktywacja ProviGO z pomocą Doradcy Klienta Provident

Pierwsze uruchomienie aplikacji to konieczność akceptacji regulaminu i zgód marketingowych (są opcjonalne). Wtedy wybieramy opcję “Rozpocznij aktywację”. Dla osobistej aplikacji (bez pomocy pracownika Providenta) zaznacz sposób “Samodzielnie”.

Weryfikacja klienta Provident

Kolejnym krokiem jest potwierdzenie swoich danych. Aplikacja mobilna chce nas powiązać z konkretną pożyczką. W tym celu podajemy swój numer PESEL, a także jedną z trzech informacji znanych tylko pożyczkobiorcy: numer umowy pożyczkowej w Provident, datę zawarcia umowy lub kwotę miesięcznej raty. Po wprowadzeniu prawidłowych danych, na numer telefonu klienta Provident zostanie wysłana wiadomość SMS, który wpisujemy w okienku na ekranie.

W tym momencie użytkownik aplikacji mobilnej Provident tworzy kod PIN. Składa się z czterech cyfr i będzie nam służył do wejścia do aplikacji. Następnie wystarczy wprowadzić wymyślony przez siebie PIN i przechodzimy do ekranu startowego aplikacji. Znajdziemy tam dane naszej pożyczki, a dodatkowe informacje dotyczące obsługi aplikacji poznasz dzięki samouczki. Jeżeli dopiero skorzystałeś z pożyczki i nie ma jej jeszcze w systemie, w menu startowym aplikacji pojawi się ekran oczekiwania. 

Aktywacja aplikacji w kilku krokach:

  • pobranie i instalacja aplikacji
  • weryfikacja danych (PESEL + dane umowy pożyczki)
  • nadanie kodu PIN

Uwaga! Aplikacja Provident pokaże pożyczki online tylko klientom, którzy podpisali umowę z Provident po 26.01.2022 roku. Zobaczymy tam też pożyczki obsługiwane przez Doradcę Klienta..

Opinie o ProviGO

Chcąc znaleźć opinie o ProviGO, korzystamy z wyszukiwarki internetowej i… nie jest ich zbyt wiele. To wciąż dość nowa aplikacja, która nie ma jeszcze najwyraźniej zbyt wielu użytkowników. Gruntowne poszukiwania pozwoliły nam dotrzeć do komentarzy. Opinie o ProviGO są dość pozytywne, choć ciężko rozdzielić je od komentarzy na temat pożyczkodawcy – Providenta. Użytkownicy mogą korzystać z darmowej aplikacji, która zapewnia szybki dostęp do szczegółów pożyczki. Czy są to przydatne dane, które chcemy zawsze mieć pod ręką? Ciężko powiedzieć. Te same dane są też dostępne w serwisie na stronie www, który jest dostępny przez przeglądarkę internetową. również ze smartfona. Ciężko więc spodziewać się zbyt dużego entuzjazmu w stosunku do aplikacji, która nie daje nam zbyt wielu dodatkowych możliwości.

Aplikacja mobilna ProviGO – podsumowanie

Jeśli jesteś klientem Provident i masz pożyczkę z umową zawartą po dniu 26.01.2022 roku – możesz bezpłatnie pobrać aplikację Providenta i zobaczyć tam dane swojego zobowiązania zaciągniętego przez Internet . Aplikacja pokaże też pozostałe pożyczki, jeśli obsługuje je Doradca Klienta (zaciągnięte przez infolinię lub w punkcie stacjonarnym.

Aplikacja ProviGO jest dość funkcjonalna, choć nie daje nam opcji niedostępnych na stronie www. Możemy zatem polecić ją klientom Providenta. Będzie dobrym wyjściem dla osób, które chcą trzymać rękę na pulsie i stale kontrolować swoje zobowiązanie.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły