Do obsługi konta osobistego, kart płatniczych i innych produktów banków warto użyć aplikacji mobilnej. To obecnie bardzo wygodny sposób na zarządzanie swoimi finansami – każdy z nas nosi w końcu mały komputer w swojej kieszeni. Używanie smartfona lub tabletu do obsługi bankowości jest bardzo proste. Taką możliwość da nam każdy bank w Polsce, także ING Bank Śląski. Dziś sprawdzamy, jak działa Aplikacja Moje ING mobile. Czy klienci tego dużego banku mogą liczyć na takie udogodnienia, jak w najlepszych programach konkurencji? Czy aplikacja mobilna ING Banku Śląskiego jest funkcjonalna? Skąd ją pobrać i na jakim smartfonie będzie działała? Zapraszamy do dzisiejszego artykułu.
- Aplikacja mobilna Moje ING
- Skąd pobrać aplikację mobilną ING?
- Aktywacja aplikacji
- Logowanie do Moje ING Mobile
- Główny ekran w Moje ING mobile
- Transakcje i przelewy w aplikacji
- Obsługa kart płatniczych w aplikacji
- Usługi dodatkowe w aplikacji ING
- Obsługa Moje ING mobile Asystentem Google
- Opinie klientów o Moje ING mobile
- Funkcjonalna i wygodna aplikacja ING
- Podsumowanie recenzji aplikacji ING – plusy i minusy
Aplikacja mobilna Moje ING
Układając ranking kont osobistych w 2023 roku sporo uwagi zwracaliśmy na dostępność funkcjonalnej i prostej w użyciu aplikacji mobilnej. O tym, jak jest ważna, najlepiej świadczą same komentarze użytkowników kont osobistych w polskich bankach, a także wpisy w naszym serwisie. Z tego względu przed wyborem konta w danym banku warto przekonać się, jak działa aplikacja mobilna. W dzisiejszej recenzji postaramy się ocenić aplikację mobilną Moje ING. Pow lupę bierzemy sposób jej obsługi, dostępność na wielu urządzeniach, a także funkcjonalność. Do jakich produktów ING Banku Śląskiego otrzymamy dostęp z poziomu aplikacji?
Dobra aplikacja mobilna może przyciągnąć wielu klientów. Jest to więc dla banków doskonała alternatywa dla promocji, obniżania oprocentowania, czy proponowania darmowego prowadzenia konta. Wiele banków posiada natomiast zarówno świetną aplikację mobilną, jak i dobrą ofertę swoich usług. Podczas tworzenia recenzji Moje ING mamy do porównania kilka wzorców. W naszej ocenie należą do nich:
- PeoPay – aplikacja mobilna Banku Pekao SA
- aplikacja mobilna mBank
- aplikacja IKO (PKO BP)
Wskazane aplikacje mobilne to tylko przykłady bardzo udanych, funkcjonalnych i przejrzystych programów. Czy aplikacja Moje ING może się z nimi równać?
Skąd pobrać aplikację mobilną ING?
Moje ING to aplikacja mobilna dostępna dla różnych urządzeń. Możemy je podzielić na smartfony i tablety pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android oraz Apple iOs:
- Moje ING mobile dla urządzeń Android – pobierz ze Sklepu Google Play
- Moje ING mobile dla urządzeń z iOS – pobierz z App Store (iPhone, iPad)
Pobranie i instalacja aplikacji nic nie kosztuje. Darmowa aplikacja ING Banku Śląskiego przeznaczona jest dla klientów banku. Inne osoby nie zdołają przejść procesu aktywacji.
Aktywacja aplikacji
Do korzystania z aplikacji Moje ING mobile niezbędna jest jej aktywacja. Oczywiście jest dostępna dla klientów ING Banku Śląskiego. Login znajdziemy w umowie o założenie konta, a w celu weryfikacji przydadzą się też PESEL i nazwisko rodowe matki. Dane wprowadzamy na ekranie aplikacji po ściągnięciu jej. Wtedy ustawiamy hasło do bankowości elektronicznej Moje ING. Hasło przyda się do logowania na komputerze (do serwisu transakcyjnego). Jednocześnie nadajemy kod PIN – potrzebny do logowania do aplikacji Moje ING Mobile. W samej aplikacji możemy zmienić sposób logowania na inny (odcisk palca, Face ID). Następnie przepisujemy kod otrzymany SMS-em (lub podczas automatycznego połączenie telefonicznego z chatbotem) na numer telefonu podany przy zakładaniu konta w ING.
Logowanie do Moje ING Mobile
Bezpieczeństwo aplikacji ING Banku Śląskiego stoi na wysokim poziomie. W celu zalogowania się do niej używamy kodu PIN lub biometrii. W zależności od możliwości Twojego telefonu możesz skorzystać z logowania odciskiem palca (smartfony z systemem Android) lub ze skanera twarzy FaceID (iPhone, iPad). Oba rozwiązania są bardzo bezpieczne i niezwykle wygodne. Nie musimy przepisywać żadnego hasła, czy logować się w skomplikowany sposób. Raz skonfigurowane logowanie do Moje ING Mobile pozwala w późniejszym czasie momentalnie przejść do aplikacji i korzystać z niej.
Jeszcze przed zalogowaniem mamy dostęp do kilku funkcji. Jedną z nich jest wygenerowanie kodu BLIK do płatności. Możemy też wybrać przelew BLIK na telefon. Aplikacja daje też możliwość wywołania szybkiego kontaktu z obsługą ING jeszcze przed zalogowaniem.
Główny ekran w Moje ING mobile
Funkcjonalność aplikacji mobilnej banku ING poznajemy w pełni dopiero po zalogowaniu do niej. Tam znajdziemy mnogość funkcji związanych z transakcjami, obsługą kart płatniczych i kredytowych i inne funkcje.
Transakcje i przelewy w aplikacji
Po zalogowaniu do aplikacji ING mamy dostęp do wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Widzimy saldo swojego rachunku lub rachunków – jeśli mamy ich więcej. Aplikacja daje dostęp do transakcji, przelewów i płatności.
Moje ING mobile: dostępne rodzaje przelewów:
- przelew standardowy
- natychmiastowy przelew
- przelew walutowy
- przelew do Urzędu Skarbowego (podatkowy)
- przelew na telefon BLIK
Do autoryzacji przelewu wykorzystujemy oczywiście swój smartfon. Przelewy potwierdzamy kodem PIN, odciskiem palca lub przez FaceID. Mobilna autoryzacja jest też dostępna dla płatności BLIK (w sklepie, Internecie, do wypłat z bankomatów BLIK-iem). Kod BLIK możemy skopiować do schowka, co okazuje się przydatne m.in. podczas płatności w Internecie – nie trzeba go przepisywać. W aplikacji Moje ING mobile mamy też opcję doładowania telefonu.
Obsługa kart płatniczych w aplikacji
Aplikacja posiada pełną funkcjonalność jeśli chodzi o karty do konta. Możemy nie tylko sprawdzić dostępne na koncie środki, czy poznać historię transakcji. Dla kart płatniczych możemy zmieniać limity. Mamy też opcję szybkiego zastrzeżenia karty – to przydatne, gdy ją zgubimy lub gdy karta jest skradziona. Przydatną funkcję okazuje się możliwość czasowej blokady karty. Gdy jest zablokowana w aplikacji, nie można użyć jej do płatności. Jeśli jednak ją znajdziesz, możesz odblokować kartę – nie ma wtedy konieczności wyrabiania nowego “plastiku”. W aplikacji mamy też opcję zmiany numeru PIN do karty. Sama aktywacja nowej karty ING również może się odbyć poprzez aplikację mobilną.
Z poziomu aplikacji możemy też wnioskować o nowy produkt banku. Moje ING mobile pozwala m.in. złożyć wniosek o wydanie karty płatniczej lub kredytowej lub o kredyt gotówkowy. To wygodne, ponieważ nie musimy już dodatkowo weryfikować swojej tożsamości – robimy to podczas logowania do aplikacji. Aplikacja ING daje też dostęp do kart i kont walutowych, czy do wirtualnego kantoru wymiany walut.
Usługi dodatkowe w aplikacji ING
Poza możliwością zablokowania lub czasowego zastrzeżenia karty mamy też możliwość zastrzeżenia dokumentów. To wygodna informacje m.in. w przypadku utraty zgubienia portfela lub rabunku. Moje ING mobile okazuje się też wyjątkowo przydatną aplikacją dla podróżników. Możemy kupować bilety na komunikację miejską, opłacać miejsca parkingowe, a dużym ułatwieniem jest wsparcie lokalizacją GPS. W aplikacji możemy doładowywać gry, serwisy VOD, czy kupować inne rodzaje kart przedpłaconych. Mamy też dostęp do wielu zniżek i rabatów dla klientów ING Banku Śląskiego.
Jeśli masz konta w innych bankach, z aplikacji ING możesz sprawdzić ich saldo. W aplikacji możemy zapisywać zdjęcia paragonów, co może być przydatne w przypadku reklamacji lub zwrotu. Wystarczy zrobić zdjęcie paragonu i opisać go. Z poziomu aplikacji mobilnej ING mamy dostęp do elektronicznej administracji. Logowanie aplikacją pozwoli przejść do wniosku o 500+, czy załatwiania różnych spraw urzędowych.
Obsługa Moje ING mobile Asystentem Google
Bardzo ciekawą opcją, która jest sporym wyróżnikiem na tle konkurencji, jest możliwość głosowej obsługi Moje ING mobile. Pomaga w tym Asystent Google, który rozumie sporo komend.
Opinie klientów o Moje ING mobile
Sprawdziliśmy nie tylko aplikację i dostępne w niej usługi, ale również opinie klientów. Opinie o aplikacji ING są wyjątkowo pozytywne. Niemal wszyscy użytkownicy doceniają produkt ING Banku Śląskiego. Jeśli aż tylu rzeczywistych klientów używających aplikacji zdecydowanie ją polecam, trudno, aby werdykt naszej recenzji był inny.
Moje ING mobile to w oczach użytkowników prosty w obsłudze program, który mimo tego jest naszpikowany funkcjami. Możemy dzięki niemu zapomnieć o konieczności odwiedzania stacjonarnego oddziału banku, czy kontakcie z infolinią. Wszystkie sprawy związane z bankowością załatwimy bezpośrednio w aplikacji.
Funkcjonalna i wygodna aplikacja ING
Bez dwóch zdań możemy uznać aplikację za bardzo wygodną. Mimo wielu funkcji znajdziemy w niej naprawdę wiele ułatwień dla użytkownika. Mamy między innymi możliwość kopiowania numeru konta, czy kodu BLIK do schowka. Po wyjściu z aplikacji nastąpi automatyczne wylogowanie. Numery kont możemy też udostępniać SMS-em, mailem i przez komunikatory.
Podsumowanie recenzji aplikacji ING – plusy i minusy
Aplikacja Moje ING mobile z pewnością spełni oczekiwania wszystkich klientów banku. Tak duży bank, jak ING Bank Śląski, nie mógłby pozwolić sobie na dostarczenie swoim klientom słabego programu. I w rzeczywistości Moje ING mobile okazuje się nie tylko bardzo funkcjonalna i napakowana opcjami. Jest też wyjątkowo intuicyjna w obsłudze. Porównując aplikację ING z najlepszymi na naszym rynku aplikacjami innych banków, ta wypada bardzo dobrze. Do zalet możemy z pewnością zaliczyć bardzo przyjazny interfejs i duże bezpieczeństwo – logowanie może wykorzystywać zabezpieczenia biometryczne. Bezpośrednio w aplikacji mamy mnóstwo opcji związanych z transakcjami, płatnościami BLIK, a nawet płatnościami za usługi niezwiązane z bankowością (autostrady, parking, bilety komunikacyjne). Już samo pobranie i aktywacja darmowej aplikacji są proste, co na starcie staje się obietnicą udanej przygody z tym programem.
Czy aplikacja Moje ING Mobile ma jakieś wady? Bardziej wymagający użytkownicy mogą narzekać na brak możliwości zmiany wyglądu aplikacji. Nie możemy ustawić tła, czy zmienić motywu kolorystycznego. Takie opcje są dostępne w niektórych, choć nie wszystkich, aplikacjach innych dużych banków. Wśród mnogości zalet nie możemy jednak uznać tego faktu za spore niedociągnięcie, to raczej drobiazg. Także opinie dotychczasowych klientów potwierdzają, że aplikacja ING jest godna polecenia.