Aplikacja Goodie. Jak działa cashback i karta podarunkowa? Opinie i recenzja Goodie

goodie

Goodie jest sposobem na oszczędności podczas wykonywania zakupów. Platforma jest dostępna jako strona internetowa uruchamiana z poziomu przeglądarki, a także jako aplikacja mobilna. W skrócie można stwierdzić, że aplikacja Goodie działa jak cashback, jest to jednak spore uproszczenie, ponieważ posiada jeszcze kilka innych, ciekawych funkcji. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, co to jest Goodie, jak działa i jak duże oszczędności można osiągnąć korzystając z platformy. Zapraszamy zatem do lektury naszej recenzji.

Platforma Goodie – smart shopping na miarę 2022 roku

Postęp technologiczny sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na zakupy w sieci. Banki przestały natomiast jedynie świadczyć usługi finansowe, a ich oferta jest coraz bardziej rozbudowana. Wszystko to sprawia, że dziś robiąc zakupy możemy odzyskać część nakładów w formie cashbacku – zwrotu środków na nasze konto lub jako punkty do wykorzystania. Właśnie w ten sposób działa Goodie – platforma pozwalająca na zarabianie poprzez wykonywanie odpowiednich transakcji.

Goodie to platforma zakupowa, do której dostęp uzyskujemy przez odpowiednią aplikację mobilną na smartfon lub przez stronę www. Aplikacja Goodie dostępna jest na telefony z systemem Android lub iOS. Podmiotem odpowiedzialnym za stworzenie platformy jest Bank Millenium – jedna z należących do banku spółek stworzyła Goodie kilka lat temu. Serwis od tego czasu z powodzeniem funkcjonuje w sieci.

Jak korzystać z Goodie?

Zakupy z Goodie są bardzo proste. W pierwszej kolejności trzeba założyć konto w serwisie. Zrobimy to po instalacji aplikacji mobilnej Goodie oraz na stronie goodie.pl. Oba sposoby skierują użytkownika do tego samego miejsca, w którym znajdziemy liczne zniżki i okazje w sklepach. Po znalezieniu interesującej nas oferty możemy z niej skorzystać zarówno w jednym ze sklepów internetowych partnerów, ale również w tradycyjnych sklepach stacjonarnych.

Ważną funkcją, która w dużym stopniu zwiększa wagę użytkowania Goodie jest możliwość zapamiętania ulubionych marek i sklepów. Dzięki temu będziemy się dowiadywać w pierwszej kolejności o promocjach i zniżkach właśnie w interesujących nas sklepach, galeriach handlowych, restauracjach i sklepach internetowych. Nie musimy więc przeglądać ofert, które nie będą dla nas interesujące.

Okazje i zniżki w Goodie

Oszczędności podczas zakupów oraz możliwości zarabiania w Goodie możemy podzielić na kilka kategorii:

 • Goodie Cashback – zwrot części środków po dokonaniu zakupów
 • wyszukiwanie zniżek oraz okazji w internetowych i stacjonarnych sklepach
 • zniżki do restauracji
 • cykliczne informacje dotyczące promocji
 • najszybszy dostęp do gazetek promocyjnych
 • karty lojalnościowe, uczestnictwo w klubie stałego klienta w wielu sklepach i galeriach handlowych
 • tworzenie list zakupowych i dzielenie się nimi
 • jednorazowe kody, które są dostępne tylko dla użytkowników Goodie
 • karty podarunkowe do sklepów e-commerce i tradycyjnych

Karty podarunkowe spersonalizowane do Twoich potrzeb

Serwis pozwala szybko i sprawnie zrobić komuś przyjemny prezent. Mowa o karcie podarunkowej, którą możesz dodatkowo spersonalizować. Taką kartę możesz podarować bliskiej osobie, pracownikowi, dziecku oraz wykorzystać ją samemu. Korzystając z przedpłaconej karty podarunkowej można płacić w jednym z wielu miejsc – zarówno w sklepach internetowych jak i w stacjonarnych.

Wirtualna karta płatnicza może zostać zasilona kwotą od 50 do nawet 500 złotych. Można nią płacić zarówno w sieci, jak i w sklepach stacjonarnych. W tym drugim przypadku należy jednak podpiąć kartę do płatności zbliżeniowych Google Pay lub Apple Pay.

Wyrobienie karty podarunkowej Goodie możliwe jest jedynie poprzez aplikację mobilną. Od daty wydania karty mamy 12 miesięcy na wykorzystanie środków. Podarowanie komuś karty podarunkowej jest bardzo proste – wystarczy wysłać link do karty lub udostępnić wygenerowany dla danej karty kod QR.

Promocja na start – odbierz kupon na 10 złotych

Nowi użytkownicy od razu przekonają się o zaletach platformy. Oszczędzanie można zacząć już po instalacji aplikacji lub po rejestracji na stronie internetowej goodie.com. Dodatkowo w aplikacji możesz znaleźć promocję na start. Otrzymasz 10 złotych powitalnego bonusu, który wykorzystasz w jednym z wielu sklepów. 

Jak skorzystać z promocji na start?

Po rejestracji w Goodie przejdź do aplikacji lub na stronę internetową platformy. Tam znajdź markę, przy której widnieje symbol “CASHBACK”. Wejdź do tego sklepu i złóż zamówienie opiewające na kwotę minimum 20 złotych. Po finalizacji zakupów otrzymasz zwrot 10 zł na swoje konto w programie. Dodatkowo możesz liczyć na nawet 25% zwrotu całej sumy zakupów. Wartość ta różni się w zależności od konkretnego sklepu i marki.

Korzystanie z aplikacji Goodie

Zdecydowanie najwygodniejszym sposobem korzystania z Goodie jest użycie aplikacji mobilnej na smartfon. Wystarczy pobrać ją na swój telefon, co jest zupełnie darmowe. Wtedy rejestrujesz się w aplikacji i masz dostęp do wszystkich funkcjonalności. Opcje i dostępne usługi są w aplikacji mobilnej na Androida i iOS takie same, jak w przypadku strony internetowej.

Funkcją, która zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania aplikacji Goodie jest obsługa geolokalizacji. Kiedy na swoim smartfonie udostępnimy lokalizację, aplikacja wyszuka promocje i zniżki w sklepach i restauracjach znajdujących się nieopodal naszego położenia. Aplikacja potrafi także rozumieć komendy wydawane głosowo. 

Cashback w Goodie – jak to działa?

Podobnie do innych aplikacji i serwisów tego typu, jednym z głównych sposobów na realne oszczędności jest cashback. Premia pieniężna może wynosić nawet 25% wartości zakupów – taki zwrot otrzymasz w przypadku niektórych marek i sklepów. W zdecydowanej większości miejsc, zwrot za zakupy w Goodie jest jednak nieco niższy, wynosi od 2% do 15%. Zwrot nie obejmuje kosztów dostawy.

Jak dostać cashback w Goodie? Najpierw musisz zalogować się na swoje konto w platformie. Po wyszukaniu interesującej nas marki lub sklepu klikamy przycisk Przejdź do sklepu”.Marki produktów, sklepy oraz restauracje biorące udział w programie zwrotu środków za zakupy są oznaczone symbolem “CASHBACK”. Jeszcze zanim dokonasz zakupów i sfinalizujesz transakcję dowiesz się więc, czy otrzymasz zwrot i w jakiej wysokości. Po opłaceniu zamówienia wystarczy czekać na swoje zakupy oraz na zwrot cashbacku. Ważną informacją jest to, że cashback zostanie naliczony nawet wtedy, gdy skorzystamy równocześnie z innych promocji, zniżek i rabatów. Możemy więc upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – skorzystać z atrakcyjnej promocji w wybranym przez siebie sklepie, a oprócz tego otrzymać zwrot środków.

Warto zaznaczyć, że działanie programów adblock (blokowanie reklam w przeglądarce internetowej) może spowodować, że cashback nie zostanie naliczony prawidłowo. Przed zakupami z aplikacją warto więc wyłączyć czasowo tę opcję lub korzystać z okna przeglądarki w trybie prywatnym.

Gdzie wpływają środki z cashbacku?

Cashback wypłacany jest w formie premii punktowej. Jeden punkt Goodie cashback ma wartość jednej złotówki. Po wykonaniu i opłaceniu transakcji  cashback otrzymujesz w ciągu 1-2 dni roboczych. Wypłata pieniędzy będzie natomiast możliwa dopiero po upływie dłuższego czasu. Większość transakcji ma status “oczekująca” przez 30 do nawet 90 dni. Następnie status jest zmieniany na “transakcja zakończona”, wtedy możesz wypłacić pieniądze. Dlaczego tak jest? Prawdopodobnie twórcy aplikacji czekają, aż upłynie termin na zwrot towaru. W przeciwnym wypadku użytkownicy mogliby otrzymywać środki na swoje konto, a następnie oddawać zakupy.

Uzbierane w Goodie Cashback punkty mają ważność przez 12 miesięcy. W tym czasie możesz je wypłacić. Warto jednak zaznaczyć, że dopiero po przekroczeniu 21 punktów (czyli równowartości 21 zł) możesz dokonać wypłaty. Bezpłatna wypłata cashbacku Goodie jest możliwa na dowolne konto, ale rachunek bankowy musi być zarejestrowany w polskim banku. Zwykle wypłata trwa do trzech dni roboczych. Wypłata nie jest obarczona koniecznością opłacania podatku, nawet przy większej sumie.

Partnerzy – w jakich sklepach działa cashback?

Nie w każdym sklepie internetowym lub tradycyjnym (stacjonarnym) możemy użyć cashbacku. Zwrot środków jest możliwy tylko dla sklepów partnerskich Goodie. Ich lista jest jednak dość długa i obejmuje także popularne marki. W zależności od sklepu zmienia się także wysokość cashbacku, która jest wyrażona w procentach. Jakie sklepy obejmuje cashback Goodie i jaka jest wysokość zwrotu środków?

 • AliExpress – nawet do 9% zwrotu (w zależności od kategorii, zwykle wynosi od 3 do 9%, niektóre towary oraz usługi nie są objęte programem cashback)
 • Allegro – maksymalnie 3% zwrotu (wysokość cashbacku zależy od kategorii, w niektórych kategoriach np. supermarket, odżywki, w ogóle nie ma zwrotu)
 • Pyszne.pl – do 4% cashbacku
 • KFC – nawet 6,5%
 • Smyk – 3%
 • RTV Euro AGD – 2,5% zwrotu za zakupy
 • Media Expert – 2%
 • Media Markt – 2%
 • Lidl – 4,5% zwrotu za zakupy
 • Zalando – aż do 14% cashback
 • Deichmann – 8%
 • CCC – 6,5%
 • Frisco – do 5%
 • e-Obuwie – do 8% za zakupy
 • Adidas – 4%
 • Puma – 6%
 • Meble Agata – 4%
 • Booking.com – 4%

Opinie o Goodie

Platforma wydaje się być dobrym sposobem na pewne oszczędności i tańsze zakupy. Niestety, w sieci znajdziemy wiele złych opinii o Goodie.Użytkownicy skarżą się na to, że mają problem z odebraniem cashbacku. Często Goodie podaje naruszenie regulaminu jako powód odrzucenia zwrotu środków, nawet po kontakcie z obsługą serwisu cashback nie jest wysyłany zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami. Dotyczy to w szczególności zakupów na większe kwoty, w których cashback powinien przekroczyć 100 złotych. W świetle sporej liczby negatywnych opinii na temat tej platformy ciężko wydać jednoznaczny osąd na temat aplikacji. Użytkownicy i recenzenci platformy zakupowej twierdzą, że jedynie “groszowe” zwroty środków są naliczane bez problemów. Odnosząc się do zarzutów pracownicy Goodie twierdzą, że czasami problem leży po stronie partnera. Warto jednak zastanowić się, czy nie warto skorzystać z innej platformy o podobnym działaniu lecz bardziej uznanej marce.

Jaku Bielecki
Jakub Bielecki
Zafascynowany ekonomią, gospodarką i polityką. Interesuje się najnowszymi trendami, a także zmianami w prawie wpływającymi na sektor finansów. Stale poszerza wiedzę, która pozwala mu na profesjonalne doradztwo. Na co dzień korzysta z najlepszych rozwiązań i możliwości dostępnych w zakresie finansów osobistych i inwestycji. Poza ekonomią interesuje się nowymi technologiami, muzyką i podróżami. Zobacz pozostałe artykuły autora

3 komentarze

Marcin

Oszuści

Odpowiedz
Piotr

To całe Goodie to zwykły wał i dziadostwo. Bezproblemowo przechodzą tylko transakcje z Allegro (choć nie wszystkie, natomiast w moim przypadku niekoniecznie te najmniejsze, bo na kwoty po kilkaset złotych też przechodziły). Pozostałe sklepy – loteria, najczęściej seryjne odmowy. Transakcje albo się nie naliczają, albo giną albo nagle po kilku tygodniach są odrzucane z enigmatycznym „niezgodnie z zasadami” (jak może być niezgodnie z zasadami skoro link trackujący był – bo inaczej by się nie przypisało, zwrotu nie było, reklamacji nie było). Jakiekolwiek reklamacje są albo ignorowane albo zbywane formułkami ctrl+v. A już CCC to dosłownie przoduje w tych cashbackowych wałkach… Zdecydowanie nie polecam, zamierzam zamknąć konto i wymusić usuniecie danych osobowych (RODO).

Odpowiedz
Ela

Najwięksi oszuści, jakich znam! Większe zwroty odrzucają, podając jako powód jedną wyklepaną formułkę.

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły