Altus firma windykacyjna? Jak wygrać z tą firmą?

altus

Po wpadnięciu w długi, wierzyciele chcąc odzyskać należności, korzystają z usług firm windykacyjnych. Jedną z nich jest firma Altus. W jaki sposób z nimi rozmawiać? Jak wygrać taką potyczkę? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Altus – czym jest?

Jak zostało wspomniane powyżej, ta firma zajmuje się dochodzeniem roszczeń swoich klientów. To właśnie ich zadowolenie i dobro stawiają sobie za cel, dlatego w swoich działaniach oferują szeroki wachlarz usług. Zadbają o środki finansowe od początku do końca, wyręczając klienta przy wezwaniach do zapłaty kontrahentów oraz podczas postępowania sądowego. 

Firma stara się prowadzić działalność ze szczególną starannością o swój dobry wizerunek i nienaganną współpracę z partnerami.

Oferta usług firmy Altus

Co może zaproponować Ci to przedsiębiorstwo windykacyjne? Poza kontrolowaniem i monitorowaniem należności, ogólną weryfikacją kontrahentów oraz windykacją przedsądową, możesz skorzystać z:

  • obsługi prawnej,
  • zakupu wierzytelności,
  • nadzorowania wierzytelności długookresowo.

Sposób kontaktu firmy z dłużnikiem

Firma robi to na różne sposoby. Mogą być to:

  • bezpośrednie spotkania,
  • wezwania pisemne,
  • rozmowa telefoniczna lub SMS’owa,
  • wiadomości głosowe.

Co robić, gdy dzwoni Arvato?

Dane firmy Altus

Altus Risk Management Services Sp. z o.o. posiada swoją siedzibę w Piasecznie, przy ulicy Raszyńskiej 13. 

KRS firmy: 0000316966

NIP: 123-116-72-61

Kontaktować można się z nimi telefonicznie (22 711 28 50) lub mailowo (office@altus-rms.pl).

Wezwanie do zapłaty. Co zrobić?

W przypadku otrzymania wezwania do zapłaty i niespłaceniu należności, sprawa zapewne trafi do sądu. W przypadku zasadności wezwania, chyba lepiej próbować rozwiązać sprawę za porozumieniem. Jednak gdy istnieje podejrzenie braku zasadności wezwania lub jego przedawnienie, taka sytuacja może być korzystna dla dłużnika. Będzie on mógł udowodnić swoje racje.

Obligo wysłało mi wezwanie do zapłaty – co zrobić?

Altus – jak wygrać?

Kluczem do wygrania potyczki z firmą windykacyjną jest rozmowa. Przede wszystkim dzięki temu zweryfikujesz, czy żądanie jest prawdziwe. Pozwala ona na określenie bowiem podstawy prawnej, na bazie której jesteś wezwany do uregulowania płatności. Dowiedz się również, jaka jest dokładna wysokość kwoty, którą jesteś winien.

Jeżeli wezwanie przyjdzie pocztą, zapisz dokładną datę otrzymania listu, gdyż na odwołanie (tzw. wniesienie sprzeciwu) masz tylko 14 dni od tego momentu. Dodatkowo, musisz udowodnić swoje racje, jeśli odwołujesz się od wezwania do zapłaty. Dlaczego? Sąd nie uzna samego sprzeciwu, niczym nie popartego. Przede wszystkim sprawdź, czy dług nie uległ przedawnieniu. Jest to bowiem argument ostateczny podczas decyzji sądu.

Czym jest GPM Vindexus?

O czym należy pamiętać przy odwołaniu od wezwania do zapłaty?

By prawidłowo odwołać się od wezwania do zapłaty, koniecznie pamiętaj, by złożyć odpisy sprzeciwu w liczbie 2. Z jakiego powodu? Jedno z nich jest wysyłane firmie windykacyjnej, natomiast drugie musi pozostać w sądzie. Dodatkowo, gdy otrzymasz wezwanie w formie formularza, Ty również musisz skorzystać ze specjalnego formatu/konkretnego druku. Sprawdź je, aby Twoje odwołanie było prawidłowo złożone.

Po więcej informacji możesz zajrzeć na stronę przedsiębiorstwa → altus-rms.pl 

Podsumowanie

Firma windykacyjna Altus może Cię ścigać, jeśli zalegasz z płatnościami. Pamiętaj, żeby zawsze weryfikować jednostki/organizacje, które żądają od Ciebie pieniędzy, by nie stać się ofiarą oszustwa. Podstawowymi informacjami, które firma próbująca odzyskać środki klienta musi podać, jest podstawa prawna i wysokość zadłużenia. W każdym przypadku, gdy czujesz, że potrzebujesz pomocy w walce z windykacją, skorzystaj z doświadczenia prawników. 

Dowiedz się więcej o firmach windykacyjnych tutaj:

Vindix – co zrobić, jeżeli firma windykacyjna się z nami kontaktuje?

Firma windykacyjna BEST – recenzja, szczegóły i opinie 

Tomasz Marczewski
Tomasz Marczewski
Specjalista SEM i SEO. Jego celem jest pomagać osobom zadłużonym i dostarczać im odpowiedzi na wszystkie pytania związane z finansami osobistymi. Pasjonat podróży, motoryzacji i technologii blockchain. Zobacz pozostałe artykuły autora

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie bedzie opublikowany. *wymagane pola są zaznaczone

Podobne artykuły